اخبار

خواص تخم کدو


خواص تخم کدو

گرایش روز افزون مردم به طب سنتی و مصرف هرچه کمتر داروهای شیمیایی ، برای جلوگیری از عوارض جانبی آنها ، نیاز به آگاهی از خواص مواد غذایی و زمان مصرف آنها را اجتناب ناپذیر کرده است . اینکه در چه زمان و از چه مواد غذایی در تهیه غذا و برنامه غذایی خانواده استفاده کنیم بسیار مهم است . به عنوان مثال در فصل زمستان ، استفاده از شلغم در تهیه غذا هایی مثل سوپ و سالاد و ... در جهت پیشگیری از سرما خوردگی و البته درمان آن لازم است و آگاهی از این موضوع باعث مصرف هرچه کمتر آنتی بیوتیک ها و سایر داروهای شیمیایی است . 

تخم کدو یکی از مواد غذایی بسیار مغذی است که با خواص فراوان خود باعث پیشگیری و درمان بسیاری از بیماریها میشود . با آگاهی از این خواص و استفاده از این ماده غذایی در تهیه غذا ها در برنامه غذایی خانواده میتوان سطح سلامت خانواده را ارتقا داد . برخی از خواص تخم کدو به شرح ذیل است : 

تخم کدو و روغن آن سرشار از روی و ویتامین های E و A  است . از این رو 

فواید و مضررات نوشیدن آب


فواید و مضررات نوشیدن آب

به طور حتم شما هم شنیده اید و یا در منابع مختلف مطالعه کردید که نوشیدن آب کافی در طول روز بسیار برای بدن مفید است . اما فوایید نوشیدن آب چیست و آیا زیاده روی در مصرف آب میتواند مضر باشد ؟ بدن انسان آب مورد نیاز خود را به طرق مختلف تامین میکند . به عنوان مثال با تهیه غذا از سبزیجات ، مصرف سالاد ،  میوه ها و نوشیدنی های مختلف میتوان آب مورد نیاز بدن را تامین نمود . مواد غذایی در بدن هنگام ترکیب با اکسیژن مقداری آب تولید می‌کنند ، این آب تولید شده آب متابولیک نام دارد . پس لزوما" نیازی به حمل یک بطری آب و نوشیدن مداوم آب برای تامین آب بدن نیست .

ویتامین ها ، کاربردها و منابع تامین ویتامین ها


ویتامین ها ، کاربردها و منابع تامین ویتامین ها

بدن انسان برای ادامه حیات و رشد خود نیاز به غذا دارد . نیاز به غذا و بقای زندگی به طور ذاتی انسان را مجبور میکند تا برای رفع گرسنگی تلاش کرده و دست به تهیه غذا بزند . در سیر  تکامل ، انسان به اهمیت تغذیه سالم پی برده و با کمک علم ، آموخته که چطور برای تغذیه سالم برنامه ریزی کرده و از چه مواد غذایی استفاده کند . پروتیین ها ، ویتامین ها ، اسید های آمینه ، ریز مغذی ها و ... به میزان لازم در تهیه غذا ها برای برنامه غذایی سالم ضروری هستند .

سوخت و ساز بدن از طریق دریافت مواد مغذی موجود در غذا ها انجام میشود . ویتامین ها مواد آلی هستند که عامل تسهیل در سوخت و ساز بدن بوده و  مصرف میزان لازم ویتامین ها نقش اساسی در سوخت و ساز بدن دارد . بعضی از ویتامین‌ها باعث جذب مواد غذایی در روده شده و برخی دیگر نیز به عنوان کاتالیزور عمل می‌کنند . ویتامین‌ها و مواد معدنی وظایف متنوع و بسیار مهمی را در بدن به عهده دارند و کمبود آن‌ها عملکرد قسمت‌های مختلف بدن را مختل کرده و باعث ایجاد ناراحتی‌ها و بیماری‌های مختلفی می‌شوند . اما  این ویتامینها کدامند و در چه مواد غذایی  یافت میشوند ؟ خاصیت هر کدام از این ویتامینها چیست ؟ در ادامه این مقاله به اختصار به بررسی این موضوعات خواهیم پرداخت .

خواص و مضررات انواع ادویه جات


خواص و مضررات انواع ادویه جات

در این مقاله سعی شده تا به صورت خلاصه و موجز خواص و مضررات بسیاری از ادویه های معمول که در تهیه غذا ها از آنها استفاده میکنیم را توضیح دهیم . همانطور که میدانید  ادویه ها گذشته از طهم و عطری دارند خواص فراوانی نیز دارند ، به طوریکه در  طب سنتی از آنها برای درمان بسیاری از بیماریها استفاده میشود . اما سوء مصرف و استفاده  نابجا از ادویه جات در تهیه غذا ها میتواند مشکلاتی ایجاد کند .

نمک
این چاشنی دارای ریشه معدنی است و در زندگی جایگاه خاصی دارد.
خواص:

خواص و فواید کیوی


خواص و فواید کیوی

خواص و فواید کیوی Kiwifruit
کیوی در ابتدا در کشور چین شناخته شد و مصارف دارویی داشت . بعد ها به صورت باغی آن را پرورش داده و مصرف میکردند . زمانی که در نیوزلند شروع به کشت این میوه و در نهایت به صادر کردن آن پس از جنگ دوم جهانی به سایر کشورها نمودند , اولین بار این میوه به کشور انگلستان و سپس به کالیفرنیا در آمریکا و سایر کشورهای جهان صادر شد . در همان زمان بود که نام این میوه به کیوی معروف شد که از نام یک پرنده در نیوزیلند گرفته شده . از این میوه بعنوان میوه ملی چین یاد میشود . این میوه کوچک قهوه ای رنگ یکی از غنی ترین منباع برخی مواد مغذی مورد نیاز بدن میباشد . بنابراین استفاده از این میوه در تهیه غذا ها و دسر ها و شیرینی ها میتواند بسیار مفید وجذاب باشد .
کیوی سرشار از آنتی اکسیدان بوده و میزان ویتامین سی موجود در کیوی از پرتغال بیشتر است .
این میوه منبع خوبی از پتاسیم ، فیبر و میزان قابل توجهی از ویتامین های ای و ایی می باشد .

از سفارش جوجه چینی تا کباب برگ اصیل ایرانی


از سفارش جوجه چینی تا کباب برگ اصیل ایرانی

اگر قصد دارید تا انواع غذاهای سنتی، مدرن و یا حتی فست فود را تست کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم سری به کترینگ های غذا بزنید.
 در میان انواع مواد غذایی گوناگون موجود در کترینگ غذا، کترینگ غذای ایرانی از ارج و قرب بیشتری برخوردار است. زیرا مواد اولیه و سبزیجاتی که در تهیه غذاهای ایرانی مانند خورش کرفس، فسنجان، قورمه سبزی و حتی جوجه کباب مورد استفاده قرار می‌گیرند، سرشار از مواد مغذی و ویتامین‌های مفید برای بدن هستند. 

گیاه جعفری فواید و مضررات آن


گیاه جعفری فواید و مضررات آن

از سبزیجات ، گذشته از خواص آنها ، برای عطر و طعم آنها در تهیه غذا ها استفاده میشود . به عنوان مثال درنوعی از سس آلفردو فقط از جعفری برای معطر کردن و خوش طعم کردن آن استفاده میشود . در این مقاله به بررسی گیاه جعفری ، خواص و مضررات آن میپردازیم .
مشخصات کلی جعفری Parsley : جعفری گیاهی دوساله است که در سال اول از برگها یک طوقی پایه ای و در سال دوم ساقه ای کلدار تشکیل می دهد. ریشه اصلی آن ضخیم و کمی منشعب است و ضخامت آن تا ۲۰ سانتیمتر هم می رسد. 
در هر چتر آن ۱۰ تا 20 گل وجود دارد. میوه این گیاه به درازای ۲ تا ۳ میلیمتر و به رنگ خاکستری تا قهوه ای و بیضوی شکل است و بویی قوی دارد .
 

قره قاط و خواص درمانی آن


قره قاط و خواص درمانی آن

گیاهان متعددی وجود دارند که صرفا به جهت طعم و عطر آنها در غذا ها از آنها استفاده نمیشود . در گذشته اکثر این گیاهان به جهت خواص دارویی و درمانی که دارند مورد توجه قرار گرفته و استفاده میشدند . افراد زیادی همچنان معتقد به طب سنتی هستند و به دنبال استفاده از این گیاهان در برنامه غذایی خود هستند . اگاهی از خواص این گیاهان و استفاده به موقع و متناسب با حال جسمانی ما در تهیه غذا ها ، نوشیدنی ها و ... میتواند منجر به جلو گیری از بروز بیماریها و درمان آنها باشد . 

در این مطلب به بررسی قره قاط  با نام علمی Vaccinium myrtillus و خواص این گیاه و نحوه مصرف آن میپردازیم .
اسامی گوناگون قره قاط : فارسی این گیاه آس بری مورد بیابانی است و قره قاط اسم ترکی آن است ولی در بازار شهرهای بزرگ ایران مثل تهران به آن، برگ بو می گویند. قره قاط در کشورهای مختلف جهان اسامی گوناگون دارد. در روسیه به چرنیکا در هلند به بلویر و در کشورهای عربی زبان به زقال شهرت دارد.
این گیاه در زبان لاتین به Vaccinium myrtillus و در زبان انگلیسی به Bilberry معروف است.
مشخصات کلی قره قاط: قره قاط گیاهی بوته ای نسبتا چوبین، پرپشت، کوچک و برگ ریزی به طول ۲۰ تا ۵۰ سانتیمتر است. طول برگهایش تقریبا یک سانتی متر، بیضوی تانیزه ای با حاشیه های دندانه ای ریز، سبز رنگ و نازک است. گلهای آن مایل به سبز، جداگانه با دو تایی و در محور بزرگی به شکل زنگوله و پهنای 5 میلی متر است و در فاصله ماههای تیر و مرداد ظاهر می شود. میوه این گیاه بين ماههای تیر تا اوایل مهر می رسد. قسمت مورد استفاده قره قاط، میوه خشک و نیز گاهی اوقات برگهای خشک شده آن می باشد .

از آخرین اخبار و تخفیفات ما بهره مند شوید!

عضویت در خبرنامه

‍‍‍‍‍×