اخبار

بررسی و راه حل مشکلات تهیه غذای کارکنان


بررسی و راه حل مشکلات تهیه غذای کارکنان

صاحبان مشاغل در کارگاه ها ، شرکت ها ، ادارات ، سازمانها و غیره در حوزه تهیه غذای روزانه ، روشهای مختلفی را اجرا میکنند و مشکلات خاصی را نیز تجربه میکنند . در این مقاله ، در این خصوص توضیحات و راه حل هایی ارائه خواهد شد .

در ماده 151 قانون کار ، در مورد غذای پرسنل ، اینطور گفته شده که : در کارگاه هایی که برای مدت محدود به منظور انجام کاری معین (راه سازی و مانند آن) دور از مناطق مسکونی ایجاد می شوند ، کارفرمایان موظفند سه وعده غذای مناسب و ارزان قیمت (صبحانه ، نهار و شام) برای کارگران خود فراهم نمایند ، که حداقل یک وعده آن باید غذای گرم باشد . ابتدا به بررسی این ماده قانونی میپردازیم .

مفهوم کلی کترینگ و تهیه غذا


مفهوم کلی کترینگ و تهیه غذا

کترینگ و تهیه غذا هر دو به معنای تهیه و بسته‌بندی غذا هستند. در صنعت کترینگ غذاهای مورد نیاز رستوران‌ها، شرکت‌ها، بیمارستان‌ها، قطارها و حتی مشتریان خانگی تهیه می‌شود. تهیه غذاهای catering محدودیت ندارد و می‌تواند در قالب ارائه غذاهای رژیمی نیز صورت بپذیرد.

کیفیت غذا در تهیه غذا


کیفیت غذا در تهیه غذا

وقتی برای صرف غذا به یک رستوران مراجعه میکنید و یا اینکه به یک تهیه غذا سفارش غذا میدهید ، دقدقه اصلی شما کیفیت غذایی است که میل میکنید . در مورد انتخاب پیمانکار برای شرکت و یا سازمان هم  ، شاخصه اصلی کیفیت غذای ارایه شده  توسط پیمانکار است . در این مقاله قصد داریم تا عوامل موثر در کیفیت غذای یک رستوران ، تهیه غذا ، کترینگ غذا و پیمانکار غذا را بررسی کنیم . 

وقتی کسب و کاری در حوزه غذا راه اندازی میکنید ، به طور قطع دنبال ارایه غذای بی کیفیت نیستید . موفقیت هر کسب و کاری آرزوی مدیران آن است و هیچکدامشان از شکست در فروش محصولات شان خوشحال نخواهند شد . پس چرا علیرغم تلاش مدیران این کسب و کارها ، کیفیت غذاها خوب نیست ؟ عوامل متعددی در کیفیت غذاهای تولید شده در این کسب و کار ها تاثیر گذار است که مدیران این کسب و کارها باید به آن توجه کنند .

روش تهیه و برش گوشت استیک


روش تهیه و برش گوشت استیک

وقتی برنامه های آشپزی خارجی را نگاه میکنید و میبینید که انواع استیک و غذاهای مختلف گوشتی را طبخ میکنند ، دوست دارید که شما هم از آن غذا ها بپزید . اما اولین مشکلی سر راه ما سبز میشود ، تهیه گوشت مخصوص آن دستور پخت است . شاید برای شما هم پیش آمده باشد ، وقتی که به قصابی مراجعه میکنید ، نمیتوانید گوشت مورد نظر خود را با برش مناسب تهیه کنید و معمولا این گوشت ها در برشهای دیگر مخلوط هستند .  و یا اینکه قصاب اصلا نمیدانید شما چه نوع گوشتی میخواهید .  دلیل این موضوع  نحوه قطعه بندی گوشت است .

خامه ترش چیست و موارد مصرف آن کدامند ؟


خامه ترش چیست و موارد مصرف آن کدامند ؟

خامه ترش در دستور پخت غذا هاي اروپايي و آمريکاي شمالي به عنوان چاشني استفاده ميشده . به صورت سنتي از خامه ترش براي ريختن روي سيب زميني پخته ، به صورت سرد همراه با پيازچه خرد شده استفاده ميشده .همچنين پايه اصلي سس های سالاد بوده و در پخت  و پز هم در انواع کيک ها و دونات و نوع خاصي از بيسکوييت هاي آمريکايي استفاده ميشده . 
ميشود خامه ترش را با شکر زده و روي ميوه جاتي مثل انواع توت و غيره ريخته و استفاده کرد . 

تاریخچه ته چین


تاریخچه ته چین

وقتی که میهمان داریم سعی میکنیم غذا رو طوری بپزیم تا هر کس هرچه قدر که میخواد بخوره و چیزی کم نیاد . اما اگه دقت کرده باشید ، این قاعده را  در مورد ته دیگ نمیتونید رعایت کنید . یه جورایی انگار نمیشه از ته دیگ چشم پوشی کرد .  ته دیگ اونقدر جذاب هست که باعث خوش ذوقی آشپزها  شده و اونها از چیزهای مختلف براش استفاده کردند . مثلا سیب زمینی ، انواع نان ، تخم مرغ و ماست و ...
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشه که دلتون بخواد به جای چلو ، ته دیگ و با خورش  یا مرغ و یا ... بخورید.
نمیدونم شاید اون دسته از ایرانیهایی که عاشق ته دیگ هستند دستور پخت ته چین و ابداع کردند تا هم خوش مزه تر باشه و هم به همه برسه . 
 در مورد ته چین داستانهای مختلفی گفته شده .
 

معایب و مزایای گیاه خواری


معایب و مزایای گیاه خواری

در مقاله قبلی گیاه خواری vegetarianism و انواع آن را توضیح دادیم . به اعتقادات پیروان هر روش اشاره کردیم و گفتیم که گیاه خواری میتواند روش تغذیه سالم و کاملی باشد . در این مقاله قصد دارم دفاعیات گیاه خواران وگان vegan را از گیاه خواری نقل کنم ، البته به نظر مخالفان آنها هم از باب  مقایسه و قضاوت علاقمندان خواهم پرداخت . 

در قدم اول به این مساله میپردازیم که بعضی گیاه خواران معتقدند ، انسان در بدو خلقت گیاه خوار خلق شده و از روی اجبار و حرص گیاه خوار شده . گیاه خوارن دلایل زیادی برای اثبات این قضیه دارند ، مهچنین مخافان در رد آن . 

گیاه خواری و دلایل آن


گیاه خواری و دلایل آن

شاید وقتی برای اولین بار میشنویم که کسی گیاه خوار یا همان vegetarian است ، برایمان کمی عجیب و باور نکردنی باشد . یعنی میشود کسی هیچگاه گوشت ،مرغ ، ماهی و حتی تخم مرغ نخورد ؟ آیا این یک رژیم غذایی برای هدفی خاص است؟ چشم پوشی از خوردن یک کباب یا یک خوراک گوشت لذیذ ! مگر چنین چیزی ممکن است ؟ اصلا چرا بعضی گیاه خوار میشوند و دلایل آنها از این کار چیست ؟ آیا گیاه خواری خواص و یا مضراتی هم دارد ؟

گفته میشود انسان طبیعتا گیاه خوار است و در بدو خلقت ، گیاه خوار خلق شده  . یعنی نوع دندان ها ، فک ، آرواره و سیستم گوارشی ما بسیار مشابه گیاه خواران است .

 

از آخرین اخبار و تخفیفات ما بهره مند شوید!

عضویت در خبرنامه

‍‍‍‍‍×