طرز تهیه کیویسکی

این مقاله در مورد دستور پخت کیویسکی و تاریخچه تهیه این غذا در غذای ملل است که توسط تهیه غذا کلاسیک ترجمه و تالیف شده

طرز تهیه کیویسکی


کیویسکی Chicken Kiev یک غذای اکراینی ، روسی و لهستانی است و تهیه این غذا در دستور پخت این کشور ها قرار دارد . تاریخچه و ریشه تهیه این غذا دقیق مشخص نیست و ادعاهای بحث برانگیزی در ابداع این غذا وجود دارد . گفته میشود از قرن 18 میلادی ، دو آشپز فرانسوی به نام های "ماریه آنتوان کارمی" و "اربین دوبوا " که آشپز های درباری و سلطنتی بودند ، بسیار مورد توجه آشپزهای روس بودند و بسیاری از دستورات تهیه غذا از جمله ، انواع کتلت ،استیک و اسکالوپ را از انها اتخاذ کرده و بومی سازی کرده بودند که تا اواخر قرن 19 در روسیه بسیار مرسوم بود . این طور گفته میشود که کیویسکی هم از جمله آن غذا ها باشد که در آن دوره ابداع شده باشد . در این مطلب طرز تهیه کیویسکی و نکات تهیه این غذا را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد .

برای تهیه کیویسکی به مواد ذیل احتاج داریم :

سینه مرغ بی استخوان و پاک شده 

کره پاستوریزه

جعفری خرد شده 

آرد سوخاری و آرد سفید

تخم مرغ

نمک ، فلفل سیاه و روغن برای سرخ کردن 

طرز تهیه :

ابتدا سینه مرغ را روی تخته خوابانده و با یک چاقوی پهن و متوسط از سمت قطر آن ، به طوری که از چایی پاره نشود ، باز میکنیم . سپس آن را داخل یک مشمع قرار داده و روی تخته میکوبیم تا کاملا نازک و پهن شود . در تمام این مراحل باید دقت شود تا سینه مرغ از جایی سوراخ و یا پاره نشود . 

کره را به قطر یک سانتی متر برش بزنید و با جعفری روی سینه مرغ  قرار دهید . مکی نمک و فلفل سیاه هم روی آن بپاشید . حالا از طرفین سینه مرغ را طوری روی مواد لوله کنید که موقع سرخ شدن مواد از هیچ جایی نتواند خارج شود . 

تخم مرغ ها را در ظرفی شکسته و با نمک و فلفل سیاه طعم آن را تنظیم کنید . سپس کیویسکی ها را آغشته به تخم مرغ کنید و در آرد بغلطانید ، طوری که تمام قسمت های آن آرد راد به خود بگیرد . به این کار اصطلاحا" بردینگ breading میگویند . در صورتیکه لایه بردینگ را ضخیم تر دوست دارید ،این عمل را دو بار انجام دهید . 

حالا کیویسکی ها را در روغن  با حرارت متوسط سرخ کنید . حرارت متوسط باعث میشود تا همزمان با رنگ گرفتن روی غذا ، مغز پخت هم شود . از طرفی کره داخل مرغها کاملا داغ شده و بافت داخلی نرم و لذیذ میکند . 


0 دیدگاه

دیدگاه خود را درج کنید

لغو پاسخ
از آخرین اخبار و تخفیفات ما بهره مند شوید!

عضویت در خبرنامه

‍‍‍‍‍×