فلفل سیاه

فلفل سیاه

black peper فلفل سیاه  

فلفل سیاه از میوه‌ی خشک‌شده‌ی درخت فلفل (Piper nigrum) به این شکل به دست می‌آید که میوه نارس این گیاه را چیده و میجوشانند و سپس خشک میکنند . پس از این فرایند شکل این میوه چروکیده و سیاه میشود .این گیاهِ بومی جنوب هند از خانواده‌ی Piperaceae است .

بوی مطبوع این فلفل در پخت انواع غذاها معجزه میکند و طعم منحصر به فرد این ادویه باعث میشود تا هنگام تناول غذا احساس گرمی  کنید .

طبیعت این ادویه گرم و تقویت کننده معده است . به دلیل وجود ماده ای به نام پایپرین ، این ادویه محرک معده است که باعث ترشح شیره معده و در نتیجه بهبود گوارش میشود. به همین سبب کسانی که ناراحتی معده دارند باید در استفاده از این فلفل بیشتر دقت کنند.

خوردن این فلفل باعث بالا رفتن حرارت بدن و گرم شدن بدن میشود به عبارتی متابولیسم بدن را افزایش داده و باعث لاغر شدن در طولانی مدت میشود .

اگر نمیخواهید چاق شوید و یا دنبال اجرای برنامه های لاغری هستید حتما به این ادویه فکر کنید.

از دیگر خواص فلفل سیاه میتوان به محرک جنسی بودن آن نیز اشاره کرد .همچنین به دلیل تحریک در افزایش ترشح اندروفین در مغز ، فلفل سیاه ضد افسردگی نیز هست.

یکی دیگر از خواص پایپرین موجود در این فلفل ، خاصیت آنتی اکسیدانی آن است ، لذا آسیب های کلسترول خون را کاهش میدهد. همچنین از سلولهای عصبی محافظت میکند که در نتیجه باعث تقویت حافظه نیز می شود.

 

از آخرین اخبار و تخفیفات ما بهره مند شوید!

عضویت در خبرنامه

‍‍‍‍‍×