روش پخت برنج

روش پخت برنج

روش پخت برنج

یادم میاد قدیم تر ها از غذاهای نونی بیشتر استفاده میکردیم . حتی گاهی یک آش شله قلم کار حرفه ای ، یک وعده غذایی بود . اما این روزها   به ندر ت دیده میشه که کسانی به همون سبک قدیم زندگی کنند.

خوب قوت غالب مردم این روزها برنج هست و تقریبا" میشه گفت روزی نیست که ما توخونه برنج نپزیم . اما پخت یک برنج خوب که بتونه اشتهای هر کسی و تحریک کنه ، یک سری قواعدی و داره ، که با رعایت کردن اونها میتونید هر روز بدون تکرای شدن از نوش جان کردن اون برنج لذت ببرید.

مهمترین بخش ، خرید یک برنج خوب هست که شرایط و دلایل خرید اون و در قسمت چه برنجی بخریم بخونید.

شستن و خیس کردن برنج هم یکی دیگه از بخشهای پخت برنج هست ، که بسته به روش پخت برنج فرق میکنه.

برای پخت برنج معمولا" دور روش وجود داره :

1. کته کردن برنج

2. آبکش کردن ، که اصطلاحا" بهش چلو میگن

در مورد شستن برنج ، در هر دو روش یکسان عمل میکنیم : برنج باید با آبی که نه سرد باشه و نه ولرم شسته بشه . در واقع وقتی به آب دست میزنید نه باید احساس سردی کنید و نه گرمی . دلیلش هم اینه که سرد ، یا گرم بودن آب باعث خرد شدن برنج میشه .

در مورد خیس کردنش روشها فرق میکنه .

در مورد کته نمک برنج باید در حد طعم برنج ، کمی خوش نمک تر باشه .

در مورد چلو ، حتما" از سنگ نمک استفاده کنید ، و موقع خیساندن برنج تکه ای از سنگ و بشورید و داخل یک کیسه پارچه ای بکنید و داخل آب برنج بگذارین . هر چی برنج شور تر خیس بخوره ، همونقدر بهتره .

برای کته کردن این نوع برنجی که بهتون گفتم , برای هر پیمانه برنج , دو پیمانه آب میریزیم و کمی روغن داخل قابلمه میریزیم و بعد برنج و که خیس کردیم میریزیم تو آبکش و کمی با آب ولرم میشوییم تا نمکش تنظیم بشه . تنظیم شدن نمک هم به این روش مشخص میشه که آبی که موقه شستن برنج داره از زیرش خارج میشه رو بچشید . بعد از جوش اومدن آب داخل قابلمه  برنج و میریزیم توی قابلمه , درش و میگذاریم و شعله زیرش و ملایم میکنیم . زمانی که کته آبش و کشید , یه زیر دیگی روی شعله بزارید و یک پارچه دمکنی هم زیر درش . شعله رو ملایم کنید تا دم بکشه . اگر دوست دارید زیر کته ته دیگ داشته باشه , زمان دم کشیدنش و بیشتر کنید .

برای پخت چلو , داخل قابلمه به اندازه 3 برابر برنج آب بریزید و بزارید جوش بیاد , بعد کمی از آب جوشیده رو بر دارید( برای تنظیم نمک ) و برنج خیس خورده رو بریزید توی آبکش و بریزید توی دیگ . برای اینکه نمکش و تست کنید , بعد از اولین هم زدن , کمی از آب برنج و بچشید , اصولش اینه که باید کمی خوش نمک باشه . وقتی که برنج نرم شد , به طوری که دیگه مغز برنج سفت نبود , برنج و آبکش کنید , اولین آبکش و که خالی کردید , از برنجش بچشید , اگر شور بود از آب جوشی که اول کار برداشتید کمی بریزید روش تا شوریش بره  . بعد از اینکه آب برنج کاملا رفت و خشک شد , کف دیگ رو با هر چیزی که دوست دارید ته دیگ بشه بپوشونید و برنج آرام روش بریزید و لابلاش روغن بدین . پارچه دم کنی و بزارید روش و درب قابلمه رو هم بزارید و کیپ کنید . زیرش هم زیر قابلمه ای بزارید و شعله رو ملایم کنید تا دم بکشه .

برای اینکه بفهمید دم کشیده یا نه , باید به بخاری که داره از درش خارج میشه دقت کنید  . از زمانی که بخار شروع میکنه به خارج شدن , باید حدود 15 دقیقه بگذره تا دم کشیده باشه .

برای ته دیگ میتونید از نان , سیب زمینی , مواد ته چین (شامل ماست ,تخم مرغ و زعفران با کمی از برنج آبکش شده که با هم مخلوط شده ) استفاده کنید .

 

از آخرین اخبار و تخفیفات ما بهره مند شوید!

عضویت در خبرنامه

‍‍‍‍‍×