خواص تخم کدو

استفاده ار تخم کدو و روغن تخم کدو در تهیه غذا ها برای پیشگیری و درمان بیماریها

خواص تخم کدو


گرایش روز افزون مردم به طب سنتی و مصرف هرچه کمتر داروهای شیمیایی ، برای جلوگیری از عوارض جانبی آنها ، نیاز به آگاهی از خواص مواد غذایی و زمان مصرف آنها را اجتناب ناپذیر کرده است . اینکه در چه زمان و از چه مواد غذایی در تهیه غذا و برنامه غذایی خانواده استفاده کنیم بسیار مهم است . به عنوان مثال در فصل زمستان ، استفاده از شلغم در تهیه غذا هایی مثل سوپ و سالاد و ... در جهت پیشگیری از سرما خوردگی و البته درمان آن لازم است و آگاهی از این موضوع باعث مصرف هرچه کمتر آنتی بیوتیک ها و سایر داروهای شیمیایی است . 

تخم کدو یکی از مواد غذایی بسیار مغذی است که با خواص فراوان خود باعث پیشگیری و درمان بسیاری از بیماریها میشود . با آگاهی از این خواص و استفاده از این ماده غذایی در تهیه غذا ها در برنامه غذایی خانواده میتوان سطح سلامت خانواده را ارتقا داد . برخی از خواص تخم کدو به شرح ذیل است : 

تخم کدو و روغن آن ، سرشار از روی و ویتامین های E و A  است . از این رو مصرف آن میتواند به بهبود عملکرد پروستات در مردان کمک کند .  این روزها کپسول های گیاهی که عصاره روغن و دانه کدو هستند ، برای درمان التهاب مزمن پروستات و  هیپرپلازی خوش خیم ، یا همان BPH به بیماران تجویز میشود . ویتامین های E و A آنتی اکسیدان هستند و جلوی عمل رادیکال های آزاد را گرفته و  پیشگیری کننده سرطان پروستات و مثانه در مردان و سرطان سینه در زنان هستند . از آنجایی که مردان بالای 45 سال مستعد هایپرپلازی خوش خیم و سرطان پروستات و مثانه هستند ، توصیه میشود از روغن دانه کدو در تهیه غذا ها و در سالاد ها استفاده کنند .

استفاده از روغن تخم کدو در تهیه غذا ها و مصرف تخم کدو ، میتواند در درمان کبد چرب مفید باشد . 

روغن  تخم کدو حاوی فیتو استروژن است که افزایش دهنده لیپوپروتئین با چگالی بالا یا همان HDL و «کلسترول خوب» بوده و در کاهش فشار خون موثر است .


0 دیدگاه

دیدگاه خود را درج کنید

لغو پاسخ
از آخرین اخبار و تخفیفات ما بهره مند شوید!

عضویت در خبرنامه

‍‍‍‍‍×