خواص شگفت انگیز میوه گل نسترن

خواص میوه گیاه نسترن و نحوه استفاده آن در تهیه انواع غذا و دمنوش در این مقاله مورد بررسی قرار میگیرد .

خواص شگفت انگیز میوه گل نسترن


انسان خود باید مراقب سلامتی خود باشد و پرداختن به سلامتی صرفا کار شخصی هر کس است .هیچ فردی به اندازه خودش مراقب سلامتی اش نخواهد بود .حال می پرسید چگونه مراقب سلامتی خود باشیم ؟ جواب میدهیم به کمک بهداشت طبیعی  . بهداشت طبیعی چیست ؟ استفاده از خوراکیهای طبیعی ، حرکت های طبیعی مثل دویدن در فضای باز ، تغذیه سالم ، تهیه غذا با سبزیحات تازه ، استفاده از گیاهان دارویی طبیعی  و دمنوش ها ، میوه و آب میوه های طبیعی و .........

خواص شگفت انگیز میوه  گل نسترن

گل نسترن درختچه کوچکی است با ارتفاع حداکثر 3 متر و برگ هایی شامل پنج تا هفت برگچه دندانه دار که به شکل بیضی نوک تیز بوده و گل ها به رنگ های گلی (قرمز کم رنگ)، سفید مایل به گلی و یا سفید هستند
این گل زیبا و خوش عطر سرشار از خواص دارویی است که علاوه بر آن رب مخصوص خوراکی از آن تهیه می شود که می تواند جایگزین رب انارشود .

گل نسترن یا dog rose با نام علمی rosa canina درختچه کوچکی است که در حاشیه جنگلها، چاهها و گودالهای آب می روید؛ نهنج گل پس از رشد به جسم کوزه مانند و قرمزرنگی تبدیل میشود  گل نسترن در اکثر نقاط ایران به طور خودرو می روید و قسمت مورد استفاده این گل، کوزه های مذکور است که به هیپس مشهورند.

میوه گل نسترن دارای غنی ترین ویتامین c تا حدی که 20 برابر لیمو ویتامین موجود در آن است
استفاده از میوه گل نسترن در قرون وسطی رواج داشت و زمانی میان عامه مردم برای بیماریهای قفسه سینه مصرف می شد و میوه این گل که به آن میوه گل سرخ یا رز نیز گفته می شود، منبع طبیعی ویتامین C است اما به عنوان داروی ملین و ادرارآور نیز مصرف شده اند و یک مکمل غذایی  بخصوص برای کودکان بحساب می آید .
میوه گل نسترن یا همان میوه گل سرخ همچنین حاوی ویتامین های A1 ،B1 ،B2 ،B3 و K است؛ از دیگر ترکیبات این میوه، تاتن ها (2 تا 3 درصد)، پکتین (11 درصد )  فلاونوئیدها، اسید سیتریک و اسید مالیک،  اسید سیتریک و اسید مالیک،  رنگدانه های زرد و قرمز مخصوصاً اسید سیتریک و وانیلین، اسانس و قندها را می توان نام برد.
گیاه نسترن مقوی قلب و اعصاب و آرامش بخش و سرشار از ویتامین ث است  . از فواید آن میتوان موارد زیر را نام برد  
1- ضد اسهال   2- ضد درد   3-ملین   4- ادرار آور   5- کاهش دهنده قند خون    6- مسهل     7- مهارکننده لیپواکسیژناز  8- ضد اکسیدان      9- مقوی اعصاب و ضد کرم و طبع ان گرم و خشک است.
میوه گل نسترن دارای کلسیم فراوانی  میباشد و برای درمان ورم مثانه مناسب است . جوشانده این میوه برای التهاب کلیه  ، ناراحتی لثه ، تصفیه خون  ، تپش قلب ،دفع سنگ کلیه ،  کاهش قند خون ، نرمی استخوان  ،و ورم چرکی کلیه  بسیار مناسب است . خونریزی از سینه را بند می‌آورد؛ بی‌خوابی را برطرف می‌کند؛ انقباض ماهیچه‌های معده را برطرف می‌کند و معده را تقویت می کند .

در بعضی منابع از میوه گل سرخ به‌عنوان غنی‌ترین منبع ویتامین C یاد شده است؛ مرکبات 50 میلی‌گرم، کلم بروکلی خام و کیوی حدود 100 میلی‌گرم، بعضی سبزیجات مناطق گرمسیری 200 تا 300 میلی‌گرم، میوه گل‌سرخ 1250 میلی‌گرم، مارجون 3150 میلی‌گرم و آسرولا 1000 تا 2330 میلی‌گرم در هر صد گرم ویتامین C دارند؛ میوه این گل 20 برابر لیمو ویتامین C دارد.
میزان مصرف میوه گل نسترن و  طریقه  استفاده   از این گیاه
1 تا 3 قاشق میوه خردشده نسترن را در آب جوش ریخته و 15 تا 20 دقیقه بگذارید بماند ، سپس آن را صاف کرده و مصرف نمایید   . این مقدار را می‌توان روزی سه بار تکرار کرد و میزان مصرف می‌تواند بر حسب وزن تا روزی 12 گرم باشد.
 


0 دیدگاه

دیدگاه خود را درج کنید

لغو پاسخ
از آخرین اخبار و تخفیفات ما بهره مند شوید!

عضویت در خبرنامه

‍‍‍‍‍×