دلایل استفاده کمتر از غذاهای کنسروی

تهیه غذای تازه یا استفاده از کنسرو مواد غذایی

دلایل استفاده کمتر از غذاهای کنسروی


امروزه همه ما دوست داریم تا هرچه کمتر از این محصولات استفاده کنیم و به دنبال محصولات ارگانیک و تازه هستیم . اما دلیل این گرایش ما چیست . آیا استفاده از محصولات کنسروی معایب و مضراتی دارند ؟ 

دلایل متعددی باعث میشود تا متخصصان توصیه کنند که از این محصولان کمتر استفاده شود و بیشتر غذا ها به صورت تازه تهیه شوند .

1. وجود ماده ای به نام بیسفنول Bisphenol یا BPA
 وجود این ماده سمی در غذاى کنسرو شده باعث بروز ناراحتی‌ هایی مانند اختلالات عصبی ، دیابت نوع ۲، اختلالات تولید مثل و خطر بروزسرطان، چاقی مفرط و...میشود .  BPA باعث افزایش اسیدیته در محصول و سمی شدن بیشتر آن می‌ شود.

ابتلا به سرطان: طبق مطالعه صندوق جهانی، بین مصرف گوشت کنسرو فرآوری شده و بروز سرطان ارتباط مستقیمی وجود دارد.

2. استفاده از مواد نگه‌ دارنده در این محصولات 

غذاهای کنسرو شده حاوی مواد نگه دارنده مختلفی است که بسیار برای سلامتی مضر است.

3. نمک

به دلیل اینکه نمک مانع فاسد شدن مواد غذایی می ‌شود ، به میزان زیادی نمک به کنسرو‌ها افزوده می شود . استفاده زیاد نمک سلامتی افرادی مثل کودکان و سالمندان ، زنان باردار و هر کسی که از بیماری های مزمن رنج می برد را تهدید می کند.

4. مسمومیت با آلومینیم

احتمال آلوده بودن این مواد با آلومینیم ؟ متاسفانه، به علت سبک و مقرون به صرفه بودن آلومینیوم ، از آن برای بسته ‌بندی محصولات کنسرو شده استفاده می ‌شود. تراکم بالای آلومینیم در بدن باعث بروز بیماری از قبیل آلزایمر می ‌شود .

5. کیفیت پایین غذا

نه همیشه ولی معمولا محصولاتی که کیفیت بالایی ندارند ، کنسرو می‌ شوند ، زیرا پس از مدت طولانی نیز می‌ توان آن را مصرف کرد. 

نتیجه اینکه از مصرف کنسرو‌ها تا حد امکان خودداری کنید و بیشتر سعی کنید خوتان از مواد غذایی تازه و ارگانیک برای تهیه غذا های تازه استفاده کنید . 


0 دیدگاه

دیدگاه خود را درج کنید

لغو پاسخ
از آخرین اخبار و تخفیفات ما بهره مند شوید!

عضویت در خبرنامه

‍‍‍‍‍×