مفهوم کلی کترینگ و تهیه غذا

بیان مفهوم کلی کترینگ و تهیه غذا همچنین توضیح درباره تنوع غذایی در کترینگ ها و تهیه غذا و انواع تهیه غذا و کترینگ در این مقاله توضیح داده میشود

مفهوم کلی کترینگ و تهیه غذا


کترینگ و تهیه غذا هر دو به معنای تهیه و بسته‌بندی غذا هستند. در صنعت کترینگ غذاهای مورد نیاز رستوران‌ها، شرکت‌ها، بیمارستان‌ها، قطارها و حتی مشتریان خانگی تهیه می‌شود. تهیه غذاهای catering محدودیت ندارد و می‌تواند در قالب ارائه غذاهای رژیمی نیز صورت بپذیرد.

تنوع غذایی در کترینگ های مختلف
غذاهای ارائه شده در کترینگ های خانگی و رستورانی، می‌توانند غذاهای گرم مانند قورمه سبزی، زرشک پلو با مرغ، جوجه، چلو کباب و... باشند.
اما در کترینگ هوایی، غذاهای نیمه آماده یا کنسروی مانند ساندویچ ماهی تن یا اسنک مرغ، به همراه نوشیدنی و دسر به مسافران ارائه می‌شود.
در نوع دیگری از کترینگ تحت عنوان کترینگ بیمارستانی، غذاهای مختلف به همراه پیش غذا و نوشیدنی مناسب بیماران ارائه می‌شود. به عنوان مثال غذاهایی مناسب بیماران دیابتی ، بیماران قلبی و فشار خونی و انواع گاواژها ، از جمله غذا هایی هستند که در این نوع از کترینگ ها ارائه می‌شود.
در کترینگ های شرکتی تنوع بیشتری در مواد غذایی ارائه شده وجود دارد و انواع غذاهای خوش‌طعم ایرانی را می‌توان در منو مشاهده کرد.
در تمامی کترینگ های ارائه شده، غذاها از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار هستند و از بهترین مواد اولیه تهیه می‌شوند، تا سلامت مصرف کنندگان تضمین شود.
 
سرویس‌های ویژه کترینگ یا تهیه غذا
با توجه به رونق گرفتن صنعت کترینگ یا تهیه غذا، امروزه افراد زیادی برای غذا خوردن از سرویس های کترینگ های منحصر به فرد و با کیفیت مانند کترینگ کلاسیک استفاده می‌کنند. 
کلیه مشتریانی که به کترینگ مراجعه می‌کنند، دارای سلایق و علایق متفاوتی هستند. به عنوان مثال مشتریان گروه اول، غذاهای گوشتی مانند کباب بره ، کباب برگ یا خوراک جوجه را ترجیح می‌دهند؛ اما گروه دوم علاقه‌ای به خوردن پلو ندارند و غذاهای سنتی ایرانی مانند کوفته تبریزی بیشتر باب طبعشان است.
 در این میان گروه سومی هم وجود دارند که، علاقه‌مند هستند طعم غذاهای جدید و متفاوت را امتحان کنند. به عنوان مثال خوراک جوجه چینی ، فیله استریپس و یا سوپر سوخاری می‌تواند به مزاج مشتریان گروه سوم سازگارتر باشد.
اگر تهیه غذا یا کترینگ دارای منوی منحصر به فردی برای همگان باشد، به طور حتم رضایت تمام کاربران برآورده نخواهد شد، اما ارائه منوی شخصی و سلیقه‌ای می‌تواند این مشکل را برطرف کند. 
طبق منوی طراحی شده، مشتریان می‌توانند غذاهای مورد نظرشان را از لیست کترینگ انتخاب کنند و در روزهای مورد نظر دریافت نمایند.
توجه داشته باشید رعایت نکات بهداشتی و کیفی تهیه غذا در کترینگ،  رضایت کامل مشتریان را برآورده خواهد ساخت و آن‌ها را به مشتریان همیشگی مبدل خواهد کرد.
 

 


0 دیدگاه

دیدگاه خود را درج کنید

لغو پاسخ
از آخرین اخبار و تخفیفات ما بهره مند شوید!

عضویت در خبرنامه

‍‍‍‍‍×