کیفیت غذا در تهیه غذا

فاکتورها و عوامل موثر در کیفیت غذاها در تهیه غذاها , کترینگ های شرکتی و رستوران ها

کیفیت غذا در تهیه غذا


وقتی برای صرف غذا به یک رستوران مراجعه میکنید و یا اینکه به یک تهیه غذا سفارش غذا میدهید ، دقدقه اصلی شما کیفیت غذایی است که میل میکنید . در مورد انتخاب پیمانکار برای شرکت و یا سازمان هم  ، شاخصه اصلی کیفیت غذای ارایه شده  توسط پیمانکار است . در این مقاله قصد داریم تا عوامل موثر در کیفیت غذای یک رستوران ، تهیه غذا ، کترینگ غذا و پیمانکار غذا را بررسی کنیم . 

وقتی کسب و کاری در حوزه غذا راه اندازی میکنید ، به طور قطع دنبال ارایه غذای بی کیفیت نیستید . موفقیت هر کسب و کاری آرزوی مدیران آن است و هیچکدامشان از شکست در فروش محصولات شان خوشحال نخواهند شد . پس چرا علیرغم تلاش مدیران این کسب و کارها ، کیفیت غذاها خوب نیست ؟ عوامل متعددی در کیفیت غذاهای تولید شده در این کسب و کار ها تاثیر گذار است که مدیران این کسب و کارها باید به آن توجه کنند .

اولین و مهمترین عامل موثر در کیفیت غذا ، مواد اولیه آن است . مواد اولیه مرغوب ارزان نیست . مدیران این کسب و کارها باید دقت کنند که مشتری خوب راحت به دست نمی آید ، پس با خرید مواد اولیه ارزان و سطح پایین ، مشتری خوب به دست نخواهند آورد . از طرفی مشتریان باید دقت کنند که غذای ارزان قیمت ، لزوما" غذای با کیفیتی نخواهد بود . زیاده خواهی و طمع صاحبان این مشاغل باعث میشود ، برای سود بیشتر ، به دنبال خرید مواد اولیه ارزانتر بروند و در نتیجه ، مواد اولیه با کیفیت پایین تری تهیه خواهند نمود . 

دومین عامل موثر در کیفیت غذا ، دانش و آگاهی در فرایند تولید غذا است . با داشتن دانش و آگاهی ، کنترل عملکرد  نیروهای تحت امیر یک مدیر ، در مسیر درست قرار خواهد گرفت و در نتیجه محصول تولید شده دارای کیفیت متناسب با مواد اولیه خواهد بود . 

به کار گیری افراد متخصص و با تجربه . افراد با تجربه و متخصص و البته متعهد ، در فرایند تولید ، با دقت و مهارت و تجربه ای که در خصوص کار خود دارند میتوانند بهترین کیفیت را از مواد او.لیه خوب ارایه نمایند . مهارت این افراد و تجربه کافی آنها به طور مستقیم در طعم غذا ها نیز تاثیر گذار خواهد بود .

بهداشت محیط کارگاه و نظارت بر رعایت بهداشت فردی افراد کارگاه مهمترین عامل در سلامت غذای تولید شده است . همین عامل نیز یکی از مهمترین فاکتور های کیفیت غذای تولید شده است . 

مدیریت در میزان تولید غذا برای فروش . یکی از عواملی که باعث میشود ، به تدریج ، کیفیت غذای پیمانکاران غذاهای شرکتی و سازمانی و همچنین تهیه غذا ها  پس از مدتی افت کند ، عدم مدیریت صحیح در میزان تولید محصولات است . رعایت نکردن این مهم باعث ماندگی و تازه نبودن محصولات در وعده های غذایی میشود . به جرات میتوان گفت که اکثر رستوران ها ، حتی بعضی از بهترینها هم از این مشکل رنج میبرند . ضروری با دقت و مدیریت در میزان تولید ، در جهت تازه بودن غذا ها تلاش شود .

سوء مدیریت در میزان خرید مواد اولیه و انبار کردن بیش از حد مواد اولیه برای مدت طولانی نیز یکی از مهمترین عوامل افت کیفیت غذا در این مشاغل است . تصور کنید بهترین مواد اولیه وقتی تازه نباشند چطور میشود . متاسفانه مهمترین دلیلی که بعضی از این مشاغل اقدام به خرید بیش از اندازه و انبار کردن اجناس میکنند ، نوسانات قیمت مواد اولیه است . لذا دقت در این مهم بسیار در ارایه یک غذای با کیفیت موثر است . 

در آخر به صاحبان  این مشاغل توصیه میکنم که رضایت مشتری از غذاهای شما ، مهمترین عامل موفقیت شما در کسب و کارتان است . پس دقت به عوامل فوق بسیار ضروری است .


0 دیدگاه

دیدگاه خود را درج کنید

لغو پاسخ
از آخرین اخبار و تخفیفات ما بهره مند شوید!

عضویت در خبرنامه

‍‍‍‍‍×