طرز تهیه سس آلفردو

طرز تهیه انواع سس آلفردو و موارد مصرف آن

طرز تهیه سس آلفردو


سس آلفردو به روشهای مختلف تهیه میشود ، اما پایه همه آنها یکسان است . در تهیه غذا هایی مثل انواع پاستا و ماکارونی و ... از این سس به عنوان چاشنی و طعم اصلی استفاده میشود . در این مقاله ، آشپز تهیه غذای کترینگ کلاسیک یک نوع سس آلفردو با سیر و پنیر را ارائه خواهد کرد . استفاده از این سس در پاستا فتو چینی و پنه به صورت معمول در کترینگ های مجالس و میهمانیها ، تهیه غذا ها و رستوران های ایتالیایی استفاده میشود .

مواد لازم :

کره ۵۰ گرم ، سیر یک حبه ، خامه پر چرب ۱۵۰ گرم ، پنیر پارمزان 50 گرم  ، فلفل سفید و نمک ، جعفری خرد شده 

طرز تهیه :

سیر را کاملا ریز کنید و یا اینکه خرد کرده و بعد له کنید. پنیر را رنده کنید ‌. جعفری را هم خرد کنید .

کره را در یک ظرف روی حرارت ملایم قرار دهید و همزمان با هم زدن ملایم  اجازه دهید تا آب شود . سپس سیر را به کره اضافه کنید و تا زمانی که سیر نرم میشود به هم زدن آن ادامه دهید . دقت داشته باشید که سیر نباید سرخ شود ، فقط باید کمی نرم شده و بوی مطبوعی بگیرد . 

خامه و پنیر را به آن اضافه کنید و تا آب شدن پنیر ، روی حرارت ، به هم زدن ادامه دهید . سپس سس را از روی حرارت بردارید و نمک ، فلفل سفید و جعفری را به آن اضافه کنید . 

میزان سفتی و غلظت این سس با میزان پنیر آن تنظیم میشود . در صورتیکه تمایل به استفاده از سس رقیق تری دارید ، میتوانید میزان پنیر را کمتر کنید و یا اینکه خامه را با کمی شیر رقیق کرده و بعد به سس اضافه کنید . 

در توضیح انواع دیگر این سس ، استفاده از جعفری خرد شده اختیاری است ، همچنین به جای سیر از پودر سیر استفاده میکنند و یا اینکه به صورت مخلوط از پنیر پارمزان و موتزارلا استفاده میکنند .

از آنجایی که این سس پس از سرد شدن به سرعت سفت خواهد شد ، توصیه میشود که در کترینگ های شرکتی استفاده نشود و اگر بنا به استفاده از آن است ، در محل سرو  تهیه شده و به غذا اضافه شود . 


3 دیدگاه

دیدگاه خود را درج کنید

لغو پاسخ
از آخرین اخبار و تخفیفات ما بهره مند شوید!

عضویت در خبرنامه

‍‍‍‍‍×