طرز تهیه سس سفید

طرز تهیه سس سفید و موارد مصرف آن

طرز تهیه سس سفید


در بعضی از رستوران های شهر ، دیده ام که به سس مایونز ، سس سفید می گویند . این اصطلاح عامیانه که اخیرا" رایج شده ، با مفهوم سس سفید متفاوت است . دستور تهیه و موارد مصرف این دو سس هم بسیار متفاوت است . 

از سس سفید در پخت و پز انواع غذا استفاده میشود . غذاهایی همچون ، انواع پاستا ، بیف استروگانف ، لازانیا و ...

دستورهای  تهیه این سس متفاوت است ، اما دستور پایه همه آنها یکی است . بسته به نوع استفاده از این سس در غذا ، دستور تهیه آن میتواند متفاوت باشد . در این مقاله ، دستور تهیه سس سفید پایه را آموزش خواهم داد و البته به سایر انواع نیز اشاره خواهم کرد.

مواد لازم

1. کره 100 گرم

2. آرد قنادی  100 گرم

3. شیر بنا به سلیقه و به اندازه ای که دوست دارید سس غلظت داشته باشد متفاوت است .

4. نمک و فلفل سفید

طرز تهیه

کره را در ظرفی  روی حرارت ملایم آب کنید و آرد را ، در حالی که با یک همزن کره را هم میزنید ، به تدریج به کره اضافه کنید . حدود دو الی سه دقیقه آرد و کره را روی حرارت هم بزنید تا یک ماده نرم و روان به دست بیاید . سپس یک لیوان شیر را بسیار آرام و در حالی که محلول را هم میزنید به آن اضافه کنید . دوباره سس را روی حرارت ملایم قرار دهید و به هم زدن ادامه دهید تا به جوش بیاید و غلیظ شود . مقدار شیر در میزان غلظت سس بنا به سلیقه شما تنظیم میشود . اگر سس رقیق تر دوست دارید ، مقدار شیر را بیشتر در نظر بگیرید . سس را با نمک و فلفل سفید طعم دار کنید . توصیه میکنم فلفل سفید را به صورت تازه با پپر میل به سس بزنید تا عطر آن حفظ شود . این دستور پایه تهیه سس سفید است .

اگر از سس سفید در تهیه ماکارونی استفاده میکنید ، میتوانید از پنیر چدار رنده شده در سس استفاده کنید . 

اگر در پاستا از سس سفید استفاده میکنید ، از پنیر پارمزان رنده شده در سس استفاده کنید . پنیر را در آخرین لحضه ، همانطور که در حال همزدن سس روی حرارت ملایم هستید ،  به سس اضافه کنید و اجازه هید تا پنیر آب شود .

دستور تهیه انواع غذا ها را که در آن از این سس استفاده میشوند را در سایت تهیه غذای کترینگ کلاسیک ، در بخش آموزش آشپزی، مطالعه کنید .

 


0 دیدگاه

دیدگاه خود را درج کنید

لغو پاسخ
از آخرین اخبار و تخفیفات ما بهره مند شوید!

عضویت در خبرنامه

‍‍‍‍‍×