طرز تهیه خورش قورمه سبزی

طرز تهیه خورش قورمه سبزی و نکات آن

طرز تهیه خورش قورمه سبزی


قورمه سبزی یکی از محبوب ترین غذای ایرانی است . تقریبا تمام اقوام ایرانی در همه جای ایران این غذا را میپزند . روش پخت این غذا در شهر های مختلف متفاوت است . در بعضی از شهر ها نوع سبزی متفاوت است ، در بعضی از گوشت مرغ به جای گوشت قرمز استفاده میشود و در بعضی شهر ها میزان سرخ کردن سبزی متفاوت است . در این مقاله به آموزش رایج ترین نوع این خورش میپردازیم . 

ترکیب سبزی این خورش به این صورت است :

جعفری ، گشنیز ، تره ، برگ اسفناج یا برگ چغندر ، شنبلیله

میزان جعفری در سبزی قورمه باید 50 درصد و یا بیشتر باشد و مقدار  الباقی سبزی ها بنا به سلیقه متفاوت  در نظر گرفته میشود . گشنیز، خورش را معطر تر میکند ، برگ اسفناج یا برگ چغندر ، خورش را لعابدار میکند و تره طعم خورش را خوشمزه تر میکند . پس میتوان بنا به سلیقه میزان آنها را متغییر در نظر گرفت .

مواد لازم:
گوشت قرمز (گوسفند) 75 گرم ، (گوساله ) 60 گرم برای هرنفر
لوبیا قرمز 20 گرم برای هرنفر
سبزی قورمه سرخ شده  20  گرم برای هر نفر
پیاز پوست کنده برای هر نفر 40 گرم 
روغن
ادویه شامل : فلفل سیاه ، پودر سیر ، نمک و آبلیمو
لیمو  امانی یا پره لیمو 


 نکته های آماده کردن گوشت :
اگر از گوشت گوسفند تازه استفاده میکنید ، نیاز به آماده سازی خاصی ندارد . گوشت ها را پس از شستن ، استفاده کنید .
اگر از گوشت گوساله استفاده میکنید ، ابتدا باید در آب جوش  ، آرام آرم ،  بجوشانید  تا کف کند و  کف هارا  با کف گیر ، بگیرید و بعد بشویید . این کار باعث میشود که  گوشت خوب تمیز شده و رنگ تیره به خود نگیرد  و البته  رنگ خورشت هم روشن در بیاید.

طرز تهیه:

سبزی قورمه را در یک تابه ریخته و روی شعله قرار دهید . سبزی آب خواهد انداخت . اجازه دهید تا کاملا آب سبزی کشیده شده و بپزد . هرچه آب سبزی بیشتر خشک میشود ، شعله آتش را کمتر کنید تا سبزی ته نگیرد . پس از آنکه آب سبزی کامل کشیده شد ، روغن را به آن اضافه کنید و با حرارت ملایم سرخ کنید . میزان سرخ شدن سبزی سلیقه ای است اما اگر بیش از حد سرخ شود ، باعث تلخی خورش خواهد شد .

پیاز  را خرد کرده ( هر چه ریز تر  بهتر) و در روغن سرخ کنید  تا طلایی شود . گوشت را به آن اضافه کنید . کمی نمک و پودر سیر به آن  اضافه کنید و  روی شعله کم تفت دهید . به این کار در اصطلاح قرمه کردن گوشت میگویند .

سبزی  قورمه سرخ  شده  را به آن اضافه کنید و روی شعله آرام تفت دهید  تا روغن پس دهد  .
لوبیا  را که قبلا خیس کردی به آن اضافه کنید .
در آخر آب جوش و لیمو امانی را   اضافه کرده و اجازه دهید بپزد .
همیشه آبلیمو و فلفل سیاه را پس از پختن خورش و در آخر کار به غذاها اضافه کنید که خاصیت و عطر آنها حفظ شود  .
اگر از لیمو امانی به صورت درسته استفاده میکنید ، بعد از سوراخ کردن ، آنها را در آب جوش خیس کنید تا تلخ آبش  را  پس دهد  و خورش  را تلخ نکند .


1 دیدگاه

دیدگاه خود را درج کنید

لغو پاسخ
از آخرین اخبار و تخفیفات ما بهره مند شوید!

عضویت در خبرنامه

‍‍‍‍‍×