غذاهای ملل

طرز تهیه کیویسکی


طرز تهیه کیویسکی

کیویسکی Chicken Kiev یک غذای اکراینی ، روسی و لهستانی است و تهیه این غذا در دستور پخت این کشور ها قرار دارد . تاریخچه و ریشه تهیه این غذا دقیق مشخص نیست و ادعاهای بحث برانگیزی در ابداع این غذا وجود دارد . گفته میشود از قرن 18 میلادی ، دو آشپز فرانسوی به نام های "ماریه آنتوان کارمی" و "اربین دوبوا " که آشپز های درباری و سلطنتی بودند ، بسیار مورد توجه آشپزهای روس بودند و بسیاری از دستورات تهیه غذا از جمله ، انواع کتلت ،استیک و اسکالوپ را از انها اتخاذ کرده و بومی سازی کرده بودند که تا اواخر قرن 19 در روسیه بسیار مرسوم بود . این طور گفته میشود که کیویسکی هم از جمله آن غذا ها باشد که در آن دوره ابداع شده باشد . در این مطلب طرز تهیه کیویسکی و نکات تهیه این غذا را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد .

طرز تهیه انواع پاستا و نکات آن


طرز تهیه انواع پاستا و نکات آن

همانطور که این روز ها در ایران مصرف برنج به صورت معمول در سبد غذایی ایرانیان معمول شده ، پاستا ها نیز در ایتالیا ، غذای معمول ایتالیایی ها است  . این غذا در  انواع مختلف ، در اشکال مختلف و با سس های متفاوت تهیه میشود . پاستا ها با سبزیجات و سایر مواد غذایی در کارخانه های تولیدی آن ،  غنی سازی میشود . البته در ایران هم شرکت های مختلف تولید ماکارونی ، این نوع پاستا ها را تولید و عرضه میکنند . در این مقاله آشپز تهیه غذای کترینگ کلاسیک ، یکی از انواع دستور پخت های پاستا را ارایه میکند .

طرز تهیه بیف استروگانف


طرز تهیه بیف استروگانف

در بین غذاهای ملل ، بعضی از غذا ها در ایران خیلی محبوب و مرسوم شده است . یکی از این غذا ها بیف استروگانف یا بیف استروگانوو است . بیف استروگانف یک غذای روسی است که از سرخ کرخ کردن گوشت در روغن کم و باحرارت زیاد تهیه شده و به همراه سس سفید ، سس بشامل ، خامه ترش و سیب زمینی سرخ کرده سرو میشود . البته به روشهای مختلف در ایران بر اساس ذائقه ایرانی بومی سازی شده و تغییراتی در آن داده شده که در این مطلب به توضیح آنها خواهیم پرداخت . این تغییرات در سراسر دنیا ، در کشور های مختلف و بر اساس ذائقه های مختلف اعمال شده . تغییراتی همچون نحوه برش گوشت ، نحوه طعم دار کردن غذا ، مثل شکر زدن و یا با نمک و فلفل سیاه طعم دار کردن ، استفاده از پیاز و تنوع  سبزیجات که همراه آن سرو میشود .

از آخرین اخبار و تخفیفات ما بهره مند شوید!

عضویت در خبرنامه

‍‍‍‍‍×