طرز تهیه انواع پاستا و نکات آن

طرز تهیه نوعی از پاستا به روش آشپز تهیه غذای کترینگ کلاسیک

طرز تهیه انواع پاستا و نکات آن


همانطور که این روز ها در ایران مصرف برنج به صورت معمول در سبد غذایی ایرانیان معمول شده ، پاستا ها نیز در ایتالیا ، غذای معمول ایتالیایی ها است  . این غذا در  انواع مختلف ، در اشکال مختلف و با سس های متفاوت تهیه میشود . پاستا ها با سبزیجات و سایر مواد غذایی در کارخانه های تولیدی آن ،  غنی سازی میشود . البته در ایران هم شرکت های مختلف تولید ماکارونی ، این نوع پاستا ها را تولید و عرضه میکنند . در این مقاله آشپز تهیه غذای کترینگ کلاسیک ، یکی از انواع دستور پخت های پاستا را ارایه میکند .

طرز تهیه پاستا
مواد لازم :
پاستا برای هر نفر   ----------------------------------  110 گرم
سس سفید  یا سس بشامل  ----------------------- بنا به سلیقه و ذائقه  نوع و مقدارش و انتخاب کنید
گو شت چرخ کرده ------------------------------------ هر نفر 50 گرم
پیاز پوست کنده ----------------------------------------هر نفر 30 گرم
قارچ --------------------------------------------------هر نفر 50 گرم
جعفری خرد شده---------------------------------------بنا به سلیقه ،مقداری
نمک ،فلفل سیاه ،زرد چوبه---------------------------به مقدار لازم

طرز تهیه مواد پاستا :
اول پیاز و قارچ را خرد کنید .
پیاز را تا حد طلایی شدن سرخ کنید و بعد گوشت ، قارچ ،نمک ، فلفل و زردچوبه  را به آن اضافه کنید  وبا حرارت ملایم تفت بدید تا آب آن کشیده شده و روغن بیندازد .
 
داخل یک قابلمه آب بجوشانید ، کمی نمک و روغن به آن اضافه کنید و پاستا را در آب به مدت 12 دقیقه  بجوشانید و آبکش کنید . البته مقدار جوشاندن پاستا ، بسته به نوع آن ، متفاوت است که معمولا زمان جوشاندن آن را روی بسته بندی آن مینویسند .
حالا پاستا رو در یک ظرف بریزید و با مواد پاستا و سس بشامل  یا سس سفید ( بنا به سلیقه) مخلوط کنید و بعد روی آن را با مابقی سس و جعفری خرد شده تزیین کنید .
در دستور پخت پاستا از انواع سس ها میتوان استفاده کرد . نوعی دیگری از سس ها که این روز ها در کترینگ ها ، تهیه غذا ها و رستوران های ایتالیایی خیلی مرسوم شده ، سس آلفردو است که در سایت تهیه غذای کترینگ کلاسیک  میتوانید طرز تهیه آن را مطالعه کنید .


0 دیدگاه

دیدگاه خود را درج کنید

لغو پاسخ
از آخرین اخبار و تخفیفات ما بهره مند شوید!

عضویت در خبرنامه

‍‍‍‍‍×